Ósmoklasiści na dniach otwartych
W ciągu ostatnich kilku dni uczniowie klasy VIII mieli okazję uczestniczyć w dniach otwartych trzech szkół średnich. Był to niezwykle intensywny, ale jednocześnie bardzo ciekawy i inspirujący czas, który pozwolił lepiej poznać ofertę edukacyjną oraz atmosferę odwiedzanych placówek. Naszą edukacyjną podróż rozpoczęliśmy od wizyty w „Spożywczaku”, gdzie uczniowie mogli spróbować swoich sił m.in. w roli kucharzy, logistyków czy specjalistów od reklamy czy fotografii. Następnie udaliśmy się do „Elektryka”, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z kierunkami takimi jak elektryk, mechatronik, służba mundurowa czy budownictwo. Na zakończenie odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego, gdzie oprócz zapoznania się z ofertą szkoły, uczniowie mogli wziąć udział w różnorodnych aktywnościach – od jazdy na rowerze, aż po wspinaczkę na ściance. Każda z wizyt była okazją do zdobycia nowych doświadczeń i odkrycia własnych zainteresowań. Uczniowie mogli „wcielić się” w różne role zawodowe i sprawdzić, co najbardziej im odpowiada. Przed ósmoklasistami teraz bardzo ważny wybór – decyzja o dalszej ścieżce edukacyjnej. Mamy nadzieję, że udział w dniach otwartych pomoże im podjąć tę decyzję świadomie i z przekonaniem. To był naprawdę bardzo fajnie i aktywnie spędzony czas!














