Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

 
ZaPisy Do SZKOŁY - Nabór trwa
 

WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

W czwartek odwiedziła nas absolwentka naszej szkoły - Weronika. Wielokrotnie była na misjach w Tanzanii jako wolontariuszka i bardzo chciała opowiedzieć uczniom, jak wygląda życie i pomoc mieszkańcom Afryki. Opowiedziała o swojej pracy, o trudnościach, z jakimi zmagają się afrykańskie dzieci oraz o tym, co ona i inni wolontariusze mogą robić, aby pomóc w zdobyciu wykształcenia, a potem pracy tamtejszym mieszkańcom. Weronika mówiła też o tym, jak wyglądają Święta Wielkanocne w Afryce. Odpowiedziała też na liczne pytania naszych uczniów.

W piątek natomiast nasi wolontariusze z kl. VIII już po raz kolejny w tym roku odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli. Wraz z dziećmi niepełnosprawnymi wykonywali różne piękne ozdoby świąteczne. Współpraca była bardzo dobra, dzieci nie chciały wypuścić naszych uczniów, a nasi uczniowie sami zaproponowali kolejną wizytę w ośrodku, gdyż bardzo polubili te dzieci. Zapraszamy do galerii zdjęć, a gdyby ktoś chciał przekazać jakiś datek na misje, to podsyłamy link - nadal potrzeby dzieci z Afryki są duże, dlatego zachęcamy do wsparcia. 
Link do zrzutki - kliknij

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Barnaby, Radomiła
Jutro: Janiny, Jana
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
(Łk 6,41)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb