Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

 
ZaPisy Do SZKOŁY - Nabór trwa
 

Wyjazd szkolnego koła PCK

Członkowie szkolnego koła PCK uczestniczyli w szkoleniowo-integracyjnym wyjeździe do Ośrodka PCK w Sławie, położonego nad malowniczym jeziorem. Był to czas nie tylko odpoczynku, ale przede wszystkim zdobywania cennej wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Podczas pobytu wzięliśmy udział w zajęciach dotyczących resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), które były prowadzone z wykorzystaniem fantomu. Uczestnicy mogli przećwiczyć prawidłowe wykonywanie ucisków klatki piersiowej oraz oddechów ratowniczych. Omawialiśmy również rolę miejskich defibrylatorów AED, które coraz częściej pojawiają się w przestrzeni publicznej. Dzięki defibrylatorowi ćwiczeniowemu mogliśmy zobaczyć, jak działa takie urządzenie i jak należy z niego korzystać w sytuacji zagrożenia życia. 
Mieszkaliśmy w pięknym Ośrodku PCK w Sławie, a pogoda przez cały wyjazd była wyjątkowo sprzyjająca. Ciepłe i słoneczne dni zachęcały do aktywnego wypoczynku. Uczestnicy korzystali z uroków jeziora, kąpali się i opalali. Nie zabrakło również sportowych emocji podczas gry w koszykówkę, badmintona oraz tenisa stołowego. W wolnym czasie spacerowaliśmy po deptaku, gdzie mogliśmy skorzystać z lokalnej gastronomii, delektując się pysznymi lodami i goframi. Wyjazd do Sławy był bardzo udanym i wartościowym przedsięwzięciem. Połączył naukę ważnych umiejętności ratowniczych z integracją, aktywnym wypoczynkiem oraz wspólnym spędzaniem czasu. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy nauczycielom panu Prałatowi i pani Sieciechowicz za opiekę i panu Stoparczykowi za inicjatywę i zorganizowanie nam tego wydarzenia.

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Barnaby, Radomiła
Jutro: Janiny, Jana
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
(Łk 6,41)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb