Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

I miejsce w konkursie historycznym

W piątek 24 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się II Międzyszkolny Turniej Historyczny dla klas czwartych "Od Mieszka I do Jana Pawła II". Nasi uczniowie: Ilona Załęcka, Jan Musiejkiewicz i Sajmon Stachowiak zajęli I miejsce! Gratulujemy!

"Galimatias" z tytułem Laureata

W ostatnim tygodniu Szkolna Grupa Teatralna „Galimatias” w składzie Bernard Bałazy, Magdalena Terech, Maria Śmigielska, Anna Bratuś, Paulina Steciąg, Helena Kiraga oraz Sandra Wieliczko wzięła udział w dwóch konkursach.

Zanim jednak do tego doszło premierę spektaklu „Kupon” mogli obejrzeć uczniowie naszej szkoły.

Następnego dnia w Nowosolskim Domu Kultury grupa rywalizowała w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych otrzymując wyróżnienie.

W czwartek zaś pojechaliśmy do Zielonej Góry by spotkać się na teatralnym konkursie wojewódzkim Pro Arte. Jury po obejrzeniu 12 zespołów w 4 kategoriach przyznało nam tytuł Laureata Lubuskiej Gali Teatralnej 2024.

Warto nadmienić, że jest to już drugi z rzędu taki tytuł tej grupy. Gratulujemy aktorom a także opiekunom grupy pani Renacie Bielicz oraz panu Tomaszowi Przywartemu.

Zapraszamy do obejrzenia występu 

Sukcesy w Kangurze Matematycznym 2024

Jak co roku w trzeci czwartek marca uczniowie z całego kraju uczestniczyli w konkursie "Kangur Matematyczny". W tym roku reprezentowało nas 22 młodych „matematyków”. 
Miło nam poinformować, w kategorii Żaczek Dawid Sienkiewicz oraz Łukasz Radziszewski z klasy II uzyskali wyróżnienieW kategorii Maluch wynikiem bardzo dobrym może pochwalić się Jan Musiejkiewicz a na wyróżnienie napisał Sajmon Stachowiak (obaj z klasy IV). W kategorii Benjamin Lucjan Proć (klasa VI) uzyskał wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu matematycznym. Do zobaczenia w przyszłym roku. 

Sukcesy plastyczne naszych uczniów

Z okazji obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizował konkurs plastyczny pt. Biblioteka - miejsce na czasie. Wzięła w nim udział duża reprezentacja naszej szkoły. Daria Zawierucha i Ewa Musiejkiewicz otrzymały wyróżnienia w kategorii klas 1-3. Daria otrzymała również nagrodę specjalną za jedną w swoim rodzaju pracę - plan przestrzenny naszego Biblusia. W kategorii klas 4-6 wygrał Janek Musiejkiewicz, który w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę uzyskał pierwsze miejsce już po raz trzeci. Tym razem za komiks.

Komisja konkursowa dyplomami i słodkościami doceniła także Paulinę Kaźmierczak, Kubę Dubeca i oraz nieobecne Zuzię Sosnowską i Miriam Babij.

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Augustyna, Juliana
Jutro: Jaromira, Justa
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb