Konkurs przyrodniczy
W sobotę (5.03) w Świebodzinie odbył się XXXIV konkurs przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Bielicz z kl. IV, Elwira Biel i Bartłomiej Patelka z kl. V oraz Zofia Ciesielska i siostry: Dominika i Karolina Żygas z kl. VI.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, ty bardziej więc cieszą sukcesy naszych uczniów. Bartłomiej Patelka zakwalifikował się do ścisłego finału i ostatecznie zajął nagradzane VIII miejsce. Natomiast Karolina Żygas i Wojciech Bielicz, podobnie jak Bartek, wywalczyli awans do etapu międzywojewódzkiego, który odbędzie się 23 kwietnia także w Świebodzinie. Gratulujemy!


Rekolekcje
W dniach 7 - 9 marca uczniowie naszej szkoły wezmą udział w rekolekcjach dla dzieci i młodziezy naszej parafii.
W zwiazku z tym plan lekcji będzie częsciowo zmieniony. Każda klasa uczesniczyć będzie w półtoragodzinnej nauce rekolekcyjnej a następnie powróci na pozostałe lekcje do szkoły. Pamiętajmy więc, że nie są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Podchody
W sobotę (27.02) ruszyliśmy do lasu na podchody. Pogoda dopisała, choć było zimno. Podzieliliśmy się na dwie grupy: dziewcząt i chłopców. Najpierw uciekali chłopcy, następnie dziewczęta. Grupa pościgowa była dyskretnie obserwowana, co widać na załączonych zdjęciach. Zabawa dostarczyła dużo radości, co także widać na fotografiach. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu - mamy nadzieję, że już na rowerach!
> >
Konkursy przedmiotowe
Zakończyły się zawody rejonowe konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubuskiego. Nasi uczniowie startowali w następujących zawodach:
matematyka (SP i Gim), przyroda, historia (SP i Gim), język polski (SP).
Wielki sukces odniósł Bartłomiej Patelka z kl. V SP, który z doskonałym wynikiem zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich z historii i przyrody, a niewiele zabrakło mu do kwalifikacji z matematyki.
Ponadto wyróżniające wyniki, bliskie awansu do finału wojewódzkiego, osiągnęli:
- Zofia Ciesielska kl. VI SP w konkursie przyrodniczym
- Jan Kiraga kl. VI SP w konkursie przyrodniczym
- Jakub Małyszak II Gim. w konkursie historycznym.
Wyniki ewaluacji w naszej szkole
W grudniu i styczniu miała miejsce w naszej szkole ewaluacja zewnętrzna problemowa prowadzona przez pracowników Lubuskiego Kuratorium Oświaty. Było to badanie spełniania przez szkołę wymagań MEN stawianych polskim szkołom w trzech obszarach. Miło nam poinformować, że badanie wykazało spełnianie tych wymagań przez naszą szkołę na poziomie wysokim.
Zapraszamy do zapoznania się z raportami z ewaluacji dostępnymi poniżej:














