Zaproszenie
Zapraszamy całą społeczność szkolną na comiesięczną mszę świętą w najbliższą niedzielę 15.12.2013 o godz. 11.00 do kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Po mszy nie odbędzie się spotkanie w szkole.
Zapraszamy jednak wszystkich na kiermasz świąteczny, który będzie trwał od 10.00 do godz. 15.00 na Placu Wyzwolenia w Nowej Soli. Swoje prace będą prezentować nowosolskie szkoły w tym i nasze dzieci. Zebrane fundusze będą przeznaczone na ubogie dzieci.
Dynamo na podchodach
07.12.2013r. członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego "Dynamo" uczestniczyli w grze terenowej jaką są podchody. Po podziale na goniących i uciekających rozpoczęliśmy zabawę. Każdej z grup udało się odnaleźć pozostałych członków, chodź nie bez trudu. Na koniec każda z grup musiała zaliczyć zadanie przygotowane przez przeciwników. W obu przypadkach był to taniec Gangnam Style oraz Harlem Shake. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i na pewno w niedalekim czasie powtórzymy grę.
>
>
I miejsce na przeglądzie teatralnym
W Mikołajki szkolna grupa teatralna „Galimatias” brała udział w Prezentacji szkolnych teatrzyków profilaktycznych w Nowosolskim Domu Kultury. Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Bang Bang You're Dead" scenariusza William Mastrosimone w przekładzie Zbigniewa Hołdysa. Spektakl bardzo podobał się widowni jak i jury. Zdobyliśmy I miejsce oraz wyróżnienie za najlepszą grę aktorską.
Aktorzy: Aleks Joński, Katarzyna Faron, Małgorzata Faron, Miłosława Patelka, Klaudia Stando, Maciej Kulczycki, Karol Stawecki, Weronika Steciąg, Kornel Walentowski, Szymon Irzykiewicz
Reżyseria: p. Anna Sieciechowicz, p. R. Bielicz, p. T. Przywarty
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
>
>
Mikołajki 2013
Dzisiaj 06.12.2013r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj z Miry. Z tej okazji kl. IV przygotowała kilka pytań do tak szacownego gościa. Po wyczerpującym wywiadzie, św. Mikołaj złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia obdarowując wszystkich drobnymi podarkami i słodkościami.
Dziękujemy wszystkim, którzy w ten szczególny dzień podzielili się prezentami z potrzebującymi w ramach akcji Szlachetna Paczka.
>
>
Szlachetna paczka
W tym roku również chcemy mieć swój udział w akcji "Szlachetna paczka" - pomocy dla najuboższych rodzin. Tym razem zbieramy wyłącznie słodycze przez tydzień od czwartku (5 XII) do czwartku (12 XII). Zachęcamy każdego do włączenia się w to piękne i uszlachetniające przedsięwzięcie, a szczególnie uczniów i nauczycieli do podzielenia się dowolnym, choć jednym słodyczem ze swojej paczki, którą z pewnością otrzymają w dniu Świętego Mikołaja (6 XII). 













