Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

 
ZaPisy Do SZKOŁY - Nabór trwa
 

Zaproszenie

Zapraszamy całą społeczność szkolną na comiesięczną mszę świętą w najbliższą niedzielę 15.12.2013 o godz. 11.00 do kościoła św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Po mszy nie odbędzie się spotkanie w szkole. 

kiermasz swiateczny 02.previewZapraszamy jednak wszystkich na kiermasz świąteczny, który będzie trwał od 10.00 do godz. 15.00 na Placu Wyzwolenia w Nowej Soli. Swoje prace będą prezentować nowosolskie szkoły w tym i nasze dzieci. Zebrane fundusze będą przeznaczone na ubogie dzieci.  

 

Dynamo na podchodach

07.12.2013r. członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego "Dynamo" uczestniczyli w grze terenowej jaką są podchody. Po podziale na goniących i uciekających rozpoczęliśmy zabawę. Każdej z grup udało się odnaleźć pozostałych członków, chodź nie bez trudu. Na koniec każda z grup musiała zaliczyć zadanie przygotowane przez przeciwników. W obu przypadkach był to taniec Gangnam Style oraz Harlem Shake. Wszyscy bawiliśmy się świetnie i na pewno w niedalekim czasie powtórzymy grę.


I miejsce na przeglądzie teatralnym

W Mikołajki szkolna grupa teatralna „Galimatias” brała udział w Prezentacji szkolnych teatrzyków profilaktycznych w Nowosolskim Domu Kultury. Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. "Bang Bang You're Dead" scenariusza William Mastrosimone w przekładzie Zbigniewa Hołdysa. Spektakl bardzo podobał się widowni jak i jury. Zdobyliśmy I miejsce oraz wyróżnienie za najlepszą grę aktorską

Aktorzy: Aleks Joński, Katarzyna Faron, Małgorzata Faron, Miłosława Patelka, Klaudia Stando, Maciej Kulczycki, Karol Stawecki, Weronika Steciąg, Kornel Walentowski, Szymon Irzykiewicz

Reżyseria: p. Anna Sieciechowicz, p. R. Bielicz, p. T. Przywarty

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Mikołajki 2013

Dzisiaj 06.12.2013r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj z Miry. Z tej okazji kl. IV przygotowała kilka pytań do tak szacownego gościa. Po wyczerpującym wywiadzie, św. Mikołaj złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia obdarowując wszystkich drobnymi podarkami i słodkościami.

Dziękujemy wszystkim, którzy w ten szczególny dzień podzielili się prezentami z potrzebującymi w ramach akcji Szlachetna Paczka.


Szlachetna paczka

szlachetna paczkaW tym roku również chcemy mieć swój udział w akcji "Szlachetna paczka" - pomocy dla najuboższych rodzin. Tym razem zbieramy wyłącznie słodycze przez tydzień od czwartku (5 XII) do czwartku (12 XII). Zachęcamy każdego do włączenia się w to piękne i uszlachetniające przedsięwzięcie, a szczególnie uczniów i nauczycieli do podzielenia się dowolnym, choć jednym słodyczem ze swojej paczki, którą z pewnością otrzymają w dniu Świętego Mikołaja (6 XII). 
Pojemnik jest wystawiony na świetlicy szkolnej, a w przyszły piątek wszystko, co zbierzemy zostanie przekazane do nowosolskiego centrum akcji, a następnie dzieciom, które słodyczy nie mają.
Pamiętajmy, że kto daje coś od siebie, ten dwa razy więcej zyskuje.

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Barnaby, Radomiła
Jutro: Janiny, Jana
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
(Łk 6,41)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb