Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

 
ZaPisy Do SZKOŁY - Nabór trwa
 

Wyjątkowa lekcja w klasie III

21. kwietnia uczniowie klasy III uczestniczyli w niezwykłej lekcji, którą poprowadził tata Stanisława Wasylciowa. Gość specjalny opowiedział dzieciom o życiu pszczół oraz wielu ciekawostkach dotyczących tych niezwykle pożytecznych owadów, takich jak pszczoła miodna.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwy strój pszczelarza, poznać budowę ula oraz dowiedzieć się, na czym polega praca pszczelarza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie wykonały świeczki z naturalnego wosku pszczelego.

Nie zabrakło również słodkiego akcentu – uczniowie mieli możliwość spróbowania prawdziwego miodu, co było dla nich wyjątkowym doświadczeniem. To była bardzo ciekawa i inspirująca lekcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie oraz podzielenie się swoją pasją!

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Zimowy konkurs fotograficzny, dotyczący bezpieczeństwa podczas ferii zimowych pt. "Bezpieczne Ferie - Uchwyć Dobry Wzór" został rozstrzygnięty. Uczeń kl. VI - Jan Musiejkiewicz wykonując bardzo ciekawą fotografię zajął w nim ll miejsce.
Konkurs organizowała Komenda Wojewódzka Policji, Wojewoda Lubuski, Lubuski Kurator Oświaty, a skierowany był do kl. VI-Vlll szkół podstawowych. Doceniono oryginalność przekazu, kreatywność oraz uwzględnienie najważniejszego tematu, czyli bezpieczeństwa podczas ferii i ograniczenia zachowań ryzykownych podczas zimowych zabaw. Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy Jankowi sukcesu, życząc kolejnych, a przy tej okazji zachęcamy uczniów, żeby o bezpieczeństwie pamiętali zawsze, nie tylko w zimie.

IV BIEG FUNDACJI JUPI

W sobotę 18 kwietnia odbył się IV bieg charytatywny ze zbiórką dla osób niepełnosprawnych organizowany przez fundację JUPI. Było bardzo kolorowo, gdyż uczestnicy biegli w kolorowych skarpetkach. Naszą szkołę na bardzo długim dystansie 4 km reprezentowali: Łucja Polewska z klasy ll (wraz z mamą), Marysia Karimow z kl. VII oraz Jasiu i Stasiu Jakubas z kl. IV. Wszystkim ogromnie gratulujemy chęci niesienia pomocy potrzebującym, wrażliwości, a także determinacji i wytrwałości.

Triumf w finale Konkursu Biblijnego

Z ogromną radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w finale Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. 
I miejsce zdobył Sebastian Proć, osiągając znakomity wynik i tytuł laureata. Na podium znalazł się również Jan Sieciechowicz, który wywalczył III miejsce. Mikołaj Dubec uplasował się na wysokim VII miejscu. Cała trójka uzyskał tytuł Laureata. 

Finał konkursu odbył się 14 kwietnia w Zielonej Górze po długim okresie przygotowań. W tegorocznej edycji uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością Dziejów Apostolskich. Pierwszym etapem zmagań był test pisemny, z którego do części ustnej awansowało dziesięciu najlepszych uczestników.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym finalistom wytrwałości, ogromnej wiedzy oraz dotarcia tak daleko w konkursie. To wielki powód do dumy dla całej społeczności szkolnej!

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Elżbiety Grzelak za zaangażowanie, wsparcie i przygotowanie uczniów do konkursu.


więcej zdjęć na stronie: Gość Niedzielny

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Barnaby, Radomiła
Jutro: Janiny, Jana
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
(Łk 6,41)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb