Dzień Wiosny w klasach I-III
W pierwszy dzień wiosny w klasach I-III nie było nudy! Najpierw zrobiliśmy swoją własną , piękną łąkę, tak aby wiosna już wiedziała, że nie ma już odwrotu! Bo bardzo długo na nią czekaliśmy! A następnie zabraliśmy się za przygotowanie i oczywiście najważniejsze zjedzenie naszych zdrowych przekąsek! To był udany dzień! > >
Światowy Dzień Zespołu Downa
„Tolerancja to szacunek dla cudzej odmienności i otwartość na drugiego człowieka.”
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji w naszej szkole odbył się test sprawdzający wiedzę na temat tego dnia oraz zagadnień z nim związanych. Największą liczbę punktów zdobyli: Karolina Haniszewska, Jan Musiejkiewicz, Laura Polewska oraz Jakub Dubec. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! > >
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM "ZDROWA KLASA"
Dziś naszą szkołę odwiedziła pani Wiktoria, dietetyk kliniczny i sportowy. Rozpoczęła ona realizację ogólnopolskiego programu profilaktycznego pt. "Zdrowa klasa". Pierwszym etapem była diagnoza środowiska szkolnego pod kątem właściwego odżywiania oraz zdrowego stylu życia. Kolejnym będzie spotkanie z rodzicami i uczniami, omówienie wyników oraz wskazówki do ewentualnej poprawy sposobu odżywiania i niewłaściwych nawyków. Będzie też możliwość indywidualnego spotkania z panią dietetyk. Wszystko to ma służyć zdrowiu naszych dzieci. > >
Szkolny Konkurs Recytatorski
W środę 11 marca odbył się w naszej szkole szkolny konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział prawie 30 uczniów z klas I–VI, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie utwory poetyckie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, odwagą i piękną interpretacją wierszy.
Po długich obradach jury postanowiło wyłonić aż 12 uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Nowym Miasteczku.
Nominowani uczniowie:
Klasy I–III:
Martyna Haniszewska
Nela Zakrzewska
Stanisław Kondracki
Rozalia Kiraga
Małgorzata Bielicz
Ewa Musiejkiewicz
Antoni Musiejkiewicz
Urszula Bielicz
Klasy IV–VI:
Miriam Babij
Kornelia Steciąg
Jakub Dubec
Jan Musiejkiewicz
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za włożony trud i przygotowanie swoich wystąpień.
Szczególne podziękowania kierujemy również do jury, które obradowało w składzie: Pani Elżbieta Maślankowska, Pani Jolanta Piechowiak oraz Pan Tomasz Przywarty.
Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w kolejnym etapie konkursu! > >
KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ – „Młody Biblista”
Pierwsze sukcesy naszych uczniów w tegorocznej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Młody Biblista”. Na etapie rejonowym w Głogowie, wśród uczestników z 7 szkół, uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy czołowe miejsca:
- Jan Sieciechowicz – I miejsce
- Sebastian Proć – II miejsce
- Mikołaj Dubec – III miejsce
Tak znakomite wyniki zapewniły wszystkim uczniom awans do finału diecezjalnego, który odbędzie się za miesiąc. W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy zgłębiają treść Dziejów Apostolskich. Przed naszymi uczniami kolejny czas intensywnych przygotowań do finału.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz składamy podziękowania pani Elżbiecie Grzelak za zaangażowanie i przygotowanie uczestników do konkursu. Życzymy powodzenia w finale!
>
>














