Katolicka Szkoła Podstawowa

W NOWEJ SOLI IM. ŚW. URSZULI LEDÓCHOWSKIEJ

Obchody 10 lecia Szkoły

We wtorek 30 maja 2023 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Świętowaliśmy dziesięciolecie naszej szkoły w obecnej lokalizacji, a także 25 - lecie istnienia szkół katolickich w Nowej Soli. Pierwszym akcentem uroczystości była Msza Święta, którą odprawił JE ks. bp Paweł Socha oraz księża związani ze szkołą. Po Eucharystii uczniowie przygotowani przez panie: Elżbietę Maślankowską, Renatę Bielicz i Annę Sieciechowicz, zaprezentowali program muzyczno - poetycki, który obejrzeli członkowie społeczności szkolnej, a także zaproszeni goście. Wśród nich byli: ksiądz biskup, absolwenci, dawni pracownicy oraz dyrektorzy nowosolskich szkół. Swoją obecnością zaszczyciła nas pierwsza dyrektorka szkoły - s. Elżbieta Kordas. Refleksjami na temat znaczenia szkoły katolickiej w rodzinie podzielił się przedstawiciel rodziców - pan Paweł Gradziuk. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się z historią szkoły, dzięki dwóm prezentacjom multimedialnym. Po części artystycznej goście zwiedzili naszą placówkę, a na koniec wszyscy wrócili do auli aby obejrzeć spektakl szkolnego teatru Galimatias pt. "Pływanie synchroniczne" (już wiemy, że zdobyło tytuł laureata wojewódzkiego!).

Drugą odsłoną tego dnia był piknik rodzinny zorganizowany we współpracy z Radą Rodziców. Obok kącików kulinarnych przygotowanych przez rodziców, znalazły się na nim atrakcje przygotowane przez nauczycieli - rodzinne zajęcia plastyczne, licytacja prac z kółka plastycznego, losowanie cytatów św. Urszuli Ledóchowskiej, quiz wiedzy o naszej szkole, zawody sportowe, mecz piłki siatkowej, kręgle skandynawskie, przeciąganie liny, układy taneczne zumba oraz karaoke. Dziękujemy wszystkim organizatorom i gościom. To był udany dzień!

 

Filmy o historii szkoły

  1. Krótka historia z 10 lecia Szkoły Katolickiej [6 min]
  2. Prezentacja z 25 lecia Szkół Katolickich w Nowej Soli.  [30 min]

Carlo Acutis - konkurs

Konkurs "Święty to przyjaciel" - bł. Carlo Acutis 

Konkurs plastyczny - regulamin [pdf]

Konkurs wiedzy - regulamin - [pdf] 

Zgoda na udział w konkursie - [pdf]

Zakres wiedzy 

1. Wiadomości umieszczonych na portalu: https://carloacutis.pl 

2. Życiorys i inne - pobierz [pdf]

3. Film Carlo Acutis Misjonarz 2.0 

4. Film Beatyfikacja 15-letniego internauty

5. Film Skarby Kościoła | bł. Karol Acutis

6. Film Konferencja Antonii Acutis - mamy Carla Acutisa

7. Film Rozmowa z mamą bł. Carlo Acutisa

Laboratoria przyszłości - realizacja zajęć

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem projektu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Realizacja zajęć w roku 2023/2024 r.

Zajęcia robótek ręcznych 

 Od września w każdy czwartek chętne osoby brały udział w zajęciach na których szydełkowaliśmy, wyszywaliśmy oraz próbowaliśmy robić na drutach. Własnoręcznie wykonane prace pojawiły się na kiermaszu bożonarodzeniowym. Wykonaliśmy też tablicę z naszymi pracami, którą niebawem będzie można zobaczyć powieszoną w szkole. Zajęcia te mogły odbywać się dzięki programowi "Laboratorium przyszłości". Zajęcia prowadziła pani Irmina Pawlikowska.

III klasa - Pieczenie bułek

We wrześniu uczniowie klasy III poznali proces pieczenia bułek. Zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji chleba, różnymi gatunkami pieczywa oraz zawodami: rolnik, młynarz i piekarz. Na koniec wspólne wypiekanie, konsumpcja oraz przypomnienie zasad zdrowego odżywiania. A wszystko to wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". 

Szyjemy świąteczne ozdoby

 

Pierniczki w wykonaniu klasy III

 

Realizacja zajęć w roku 2022/2023 r.

Pierwsze zajęcia z gotowania przeprowadziła klasa IV. W ruch poszły miksery i gofrownice, a efekt tych wypieków długo jeszcze roznosił się po szkole. 

  

Gofry klasy VI

27 marca klasa VI na godzinie wychowawczej oddawała się rozkoszom podniebienia. Wspólnymi siłami uczniowie przyrządzili pyszne gofry. Skorzystali ze sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". 

 

II klasa - Eko jest super

Obchodziliśmy dzisiaj w klasie II ,,Światowy dzień Ziemi” - kształtowanie postaw proekologicznych.  ,,Pomagamy Ziemi”: misja ratunkowa, wykonanie przez dzieci 8 misji w celu uratowania Ziemi (segregacja odpadów, dopasowanie zwierząt do ich kontynentu, uzupełnienie schematu obiegu wody w przy rodzice, odnawialne oraz nieodnawialne źródła energii, segregacja produktów, które nadają się do zjedzenia na surowo oraz tych, które jemy po uprzednim przetworzeniu, wykonanie kwiatów z plasteliny, wypisanie zdrowych nawyków oraz zagadka dot. roślin. Na koniec dzieci wykonały ,,EKO-ZABAWKĘ” poprzez zaprojektowanie i wykonanie zabawki z surowców wtórnych i materiałów ekologicznych.

Prace wykonane przy użyciu narzędzi zakupionych z programu "Laboratorium przyszłości"

Szycie i haftowanie

Pierwsze ściegi i hafty za nami. Zapraszamy na zajęcia. W zajęciach używaliśmy maszyn zakupionych w projekcie "Laboratorium przyszłości"

Sobotnie wypieki

W sobotę w szkole piekliśmy babeczki dzięki sprzętom Laboratorium przyszłości. Sandra i Helena z klasy VI pod opieką p. Małgorzaty Kiraga.

Tosty - II klasa

W dniu 19.05.2023 klasa II skorzystała ze sprzętu zakupionego w ramach projektu ,,Laboratoria przyszłości”. W ramach podsumowania zajęć o tematyce ,,Jak powstaje chleb” uczniowie przygotowali oraz wypiekali w tosterach przepyszne tosty. Wszystkim sprawiła ogromną radość wspólna degustacja.

 

 

 

Zakres wiedzy do testu

 

Konkurs "Święty to przyjaciel" - św. Ignacy Loyola

Konkurs plastycznyregulamin [pdf]

Konkurs wiedzy - regulamin - [pdf] 

Zgoda na udział w konkursie - [pdf]

Zakres wiedzy

1. Biografia - pobierz [pdf]

2. Cytaty i myśli - pobierz [pdf]

3. Film "Święci tacy jak My" - Św. Ignacy Loyola

4. Film Skarby Kościoła 31 lipca | św. Ignacy Loyola

5. Film Odnajdywanie Boga we wszystkich rzeczach

 

Jadłodzielnia

Imieniny


Dziś: Marii, Magdaleny
Jutro: Bogny, Apolinarego
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło
(Iz 9,1)

certyfikat

certyfikat

logo-II-TF

pije mleko swiat podbije

owoce w szkole rgb