O nas ...

Zespół Szkół Katolickich im. Św. Urszuli Ledóchowskiej funkcjonuje od 1 września 2012r. W jego skład wchodzi Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum.

Szkoła mieści się przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli przy ul. Kard. S. Wyszyńskiego 2 w dawnym budynku katechetycznym. Ks. Proboszcz Józef Kocoł dostosował budynek do potrzeb nowej szkoły: wydzielił z korytarza dwie sale lekcyjne, wyremontował łazienki, wymienił całą instalację grzewczą, odświeżył pomieszczenia i położył płytki na korytarzu i kilku salach. Dzięki tym zabiegom wymagającym wiele wysiłku i nakładu finansowego z łaską Bożą szkoła mogła rozpocząć swoją działalność już 1 września 2012r.

Szkoła jest szkołą kameralną; obecnie liczy 83 uczniów - 51 w Szkole Podstawowej i 32 w Gimnazjum.

Misja Szkoły

Misją szkoły jest wychowanie i nauczanie w duchu św. Patronki - Urszuli Ledóchowskiej z:

• mądrością,
  • ufnością
  • dobrocią
  • i pogodą ducha.

Szkoła nasza wspiera każdego ucznia w dążeniu do jego osobistego rozwoju;

• uczy wrażliwości i szacunku do drugiego człowieka,
  • miłości do Ojczyzny,
  • wyczucia piękna i estetyki w świecie i najbliższym otoczeniu,
  • jak również prawości w postępowaniu.

Oferta szkoły

• zapewnia bezpieczne i przyjazne warunki nauki organizując mało liczne klasy (do 15 os.),
  • wychowanie i nauczanie oparte na wartościach chrześcijańskich,
  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną dbającą o wszechstronny rozwój uczniów,
  • potrzebną bazę dydaktyczną,
  • opiekę pedagoga szkolnego,
  • opiekę po lekcjach w świetlicy szkolnej,
  • naukę dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego już od najmłodszych klas,
  • możliwość zjedzenia smacznego obiadu oraz wypicia gorącej herbaty,
  • Dodatkowo - uczniom szkoły podstawowej - organizuje się mleko i owoce.

Uczniom naszej szkoły proponuje się także:

• zajęcia wyrównawcze,
  • kółka przedmiotowe
  • zajęcia pozalekcyjne takie jak: teatr, szachy, film, zajęcia plastyczne i muzyczne, basen. W wolnym czasie uczniowie gimnazjum udzielają się wolontaryjnie. W ramach zajęć WF-u podążają szlakami turystycznymi naszej okolicy poznając jej historię i przyrodę.

Jesteśmy szkołą, która rozwija swoją działalność, jest otwarta na nowe pomysły służące rozwojowi naszych dzieci i młodzieży. Chcemy wzrastać duchowo i liczebnie. W perspektywie jest również rozbudowa szkoły.

Okoliczności powstania naszej szkoły jasno pokazują i mówią o tym, iż jest ona dziełem Pana Boga. Dziękując Mu za ten dar staramy się robić wszystko, by nasza praca przyniosła chwałę Panu a nam uświęcenie.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)