WOLONTARIUSZE W SZPITALU

W ubiegłą środę wolontariusze z naszej szkoły z klasy VIII (Julia Ghandilyan, Julia Krembuszewska, Aleksandra Trzebińska, Wojciech Bielicz, Dorian Kaźmierczak, Kacper Majchrzak, Nataniel Sitarz) i VII (Nina i Jędrzej Pawlak, Bożesława Patelka i Amelia Steciąg) odwiedzili chorych w nowosolskim szpitalu. Po południu wzięli oni udział we mszy św. w kaplicy szpitalnej w intencji pacjentów, pomagając w jej oprawie, a następnie po rozesłaniu udali się ze Słowem Bożym do chorych. Oprócz specjalnie wybranych, niesionych i odczytywanych pacjentom fragmentów Pisma Św. wolontariusze znaleźli także czas na rozmowę z nimi. Niektóre spotkania były naprawdę wzruszające, na przykład z 91-letnią starszą panią, która niezwykle ucieszyła się z tych odwiedzin, a zwłaszcza z tego, że przyszła do niej młodzież, która chce ją umocnić Słowem Bożym w jej chorobie i samotności. Inni poszli do 18-letniego chłopca po ciężkim wypadku samochodowym. To spotkanie z niewiele starszym rówieśnikiem pokazało naszym uczniom kruchość, a jednocześnie wartość ich życia i zdrowia, czego czasami w tym wieku się nie dostrzega. Tego typu różnorodnych wrażeń i odczuć było wiele i z pewnością jeszcze będą, gdyż już w grudniu wybieramy się do młodszych pacjentów na oddział dziecięcy.

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra