ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

W miniony piątek w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów kl. IV-VIII. Zajęcia dotyczyły zapobiegania uzależnieniom behawioralnym, głównie od gier komputerowych i mediów społecznościowych, jak też cyberprzemocy, a realizowało je Centrum Edukacji i Profilaktyki "Dialog" z Krakowa. Celem warsztatów było uświadomienie uczestnikom ilości czasu spędzanego przed urządzeniami elektronicznymi oraz niebezpieczeństw, które brak ograniczeń w tej kwestii ze sobą niesie. Uczniowie pracując m. in. w grupach sami dochodzili do wniosku, co mogą stracić w samorozwoju oraz w kształtowaniu prawidłowych kontaktów rówieśniczych na żywo na skutek zbyt dużej ilości czasu spędzanego przy komputerach, tabletach, telefonach czy telewizorach. Ustalali też zasady korzystania z nowych technologii i cele, które chcą osiągnąć, uświadamiając sobie, iż uzależnienie może im w tym przeszkodzić. Zajęcia poprowadzone były bardzo ciekawie, a urozmaicone zabawami budującymi relacje rówieśnicze.

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra