DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Nowosolskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala Nowosolskich Kryształów Wolontariatu. Nasza szkoła została nominowana w kategorii szkół podstawowych. Cieszmy się, że doceniono działania, które podejmujemy wspólnie z uczniami. Nie o wszystkim jest głośno, ale to właśnie jest najpiękniejsze, gdyż najważniejszą zasadą bycia wolontariuszem jest bezinteresowna chęć niesienia pomocy potrzebującym, bez rozgłosu oraz bycia nagradzanym. Cieszymy się, że reprezentacja naszej szkoły mogła być w zacnym gronie szkół, organizacji i stowarzyszeń działających dla dobra innych. Z rąk Prezydenta Nowej Soli przyjęliśmy odznaczenie, za które serdecznie dziękujemy. Przede wszystkim jednak dziękujemy wszystkim naszym uczniom i nauczycielom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc innym. Dziś Wasze święto! Jakże aktualne są słowa: "Człowiek nie jest wielki przez to, co ma, ale co może dać innym". A już niedługo rozpoczynamy zbiórkę trwałej żywności i środków chemicznych dla najuboższych we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Do przynoszenia wyżej wymienionych produktów zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły - każdy może być wolontariuszem!

Opiekun wolontariatu: Renata Bielicz

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza