DZIEŃ WOLONTARIUSZA

28 listopada uczniowie klasy VIII naszej szkoły oraz wolontariusze ze wszystkich szkół średnich i podstawowych w Nowej Soli, w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, udali się na spotkanie z prawnikiem i influencerem Marcinem Kruszewskim, znanym z filmików pt. "Prawo Marcina", jednym z największych idoli współczesnej polskiej młodzieży. Na początku przemówił prezydent miasta, pan Jacek Milewski wraz z panią wiceprezydent Kariną Jarosz. Podziękowali oni za wkład wszystkich uczniów w wolontariat i wyróżnili dwójkę z nich z każdej ze szkół. Z naszej również wyróżnione zostały Paulina Steciąg i Maria Śmigielska. Serdeczne gratulacje! Następnie było spotkanie z gościem specjalnym, zaproszonym właśnie na obchody Dnia Wolontariusza. Pan Marcin opowiedział krótko początku swojej kariery prawniczo - internetowej, a następnie pozwolił wszystkim zadawać pytania. Nasi uczniowie bardzo chętnie brali w tym udział, a także podjęli rozmowę z influencerem przy okazji robienia wspólnych zdjęć. Pan Marcin, w atmosferze życzliwości, rzetelnie i rozsądnie odnosił się do wszelkich pytań, w oparciu o prawo, biorąc pod uwagę statuty i regulaminy szkolne, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Dziękujemy pani psycholog, Małgorzacie Romańczukiewicz, za towarzyszenie uczniom podczas tego wydarzenia.

Dziś: Pawła, Walerii
Jutro: Rity, Donaty
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)