Pielgrzymka do Grodowca

P1090649Dzisiaj (wtorek 8.10) cała nasza szkoła uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Boskiej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Najpierw, powitani przez ks. Mariusza proboszcza i kustosza, uczestniczyliśmy we Mszy Św. Następnie gospodarz miejsca opowiedział nam o dziejach kościoła oraz pokazał najciekawsze zabytki, m.in. unikatową ambonę. Po uczcie duchowej przyszedł czas na pyszne kiełbaski z grilla. Po posiłku ks. Mariusz i ks. Leszek oprowadzili nas po pięknym terenie Sanktuarium. Niestety nie mieliśmy zbyt dużo czasu. Spieszyliśmy się do Głogowa, gdzie po spacerze po odbudowanej starówce, przybyliśmy do kolegiaty Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przyglądaliśmy się tam żmudnej pracy konserwatorów, którzy od ponad dwudziestu lat przywracają świetność tej, zniszczonej pod koniec II wojny światowej świątyni. Udaliśmy się także do podziemi, gdzie odkryto fundamenty romańskiego kościoła. Po krótkiej wizycie w Domu Rekolekcyjnym Cichych Współpracowników Krzyża wróciliśmy do Nowej Soli. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wycieczki.

GALERIA ICONA

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie