Święto szkoły

Można bez cienia przesady powiedzieć, że to był udany i owocny dzień. W czwartek (29.05) przypadało święto patronki naszej szkoły św. Urszuli Ledóchowskiej. Już drugi raz w tym czasie obchodziliśmy święto szkoły. Nie odbyły się zwykłe lekcje, ale skupiliśmy się na tym, jak przybliżyć innym i samym sobie sylwetkę Matki Urszuli, a także pocieszyć się sobą przed wakacyjną rozłąką. Dzień ten był szczególny w dużej mierze dlatego, że wszyscy - nauczyciele i uczniowie - włączyliśmy się w jego uświetnienie. Można powiedzieć, że dzięki tak zorganizowanym zajęciom bardziej poczuliśmy, że św. Urszula to nasza patronka, a szkoła to nasza szkoła.
    Zaczęliśmy wspólnie przeżytą Eucharystią koncelebrowaną przez księży: Karola i Michała. W oprawę liturgiczną włączyły się najmłodsze klasy oraz pani Katarzyna Mąka i pan Marek Bielicz. Po mszy, na świetlicy, pani Arleta Petreczko dokonała pięknego wprowadzenia do obchodów święta szkoły. Następnie teatr Dzikusy zaprezentował sztukę "Mój Chrystus połamany". Była ona odzwierciedleniem ziemskiej misji Urszuli Ledóchowskiej. Po krótkiej przerwie klasy gimnazjalne udały się do swoich sal z zadaniem ułożenia wiersza lub piosenki o św. Urszuli. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie wiedzy o Patronce. Zmagania wygrała klasa V, II miejsce zajęła klasa II, a III ex aequo klasy III i IV. Po konkursie nastąpiła zamiana ról - uczniowie młodsi udali się do klas szlifować talent poetycki, a gimnazjaliści przystąpili do sprawdzianu wiadomości o Matce Urszuli. Rywalizacje zakończyły się zwycięstwem klasy III, przed I i II.
   Po obiedzie teatr Galimatias zaprezentował sztukę pt. "Przyjaciel Johna Waynea" - opowieść o akceptacji i zrozumieniu osób niepełnoprawnych. Spektakl dostarczył nam wielu wzruszeń, ale także radości. Ostatnim akcentem święta szkoły była prezentacja twórczości klasowej na temat Patronki. Wśród utworów dominowały wiersze, ale znalazły się także piosenki (w tym jedna rapowana).
Serdecznie dziękujemy paniom Renacie Bielicz i Arlecie Petreczko oraz panu Tomaszowi Przywartemu za czuwanie nad przebiegiem wspólnego świętowania a szczególnie Pani Dyrektor za obecność, pomoc w organizacji, wsparcie, docenienie trudu włożonego w przygotowanie Dnia Patrona, a także za zapewnienie wszystkim słodkich upominków.

Dziś: Marii, Marioli
Jutro: Moniki, Floriana
Bóg powiedział do Mojżesza: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych
(Mk 12,26b-27a)