TRZYMAJ FORMĘ NA WAKACJE!

Przez cały ten rok szkolny (a i wcześniej) realizowaliśmy w szkole program "Trzymaj formę!" poprzez różne rodzaje działań np. rozdawanie owoców, warzyw i mleka, przygotowywanie i spożywanie sałatek owocowych i warzywnych, propagowanie informacji o racjonalnym i zdrowym odżywianiu oraz potrzebie częstej aktywności fizycznej. Proponowaliśmy tu różne zajęcia sportowe np. piłkę nożną, koszykową, siatkową, unihokej, aerobik, tańce, pływanie, tenis i piłkarzyki stołowe, badminton, wycieczki rowerowe, piesze lub autokarowe, rekreację, zabawy ruchowe, zawody sportowe, także pozaszkolne, pikniki rodzinne z konkurencjami sportowymi itp. Wspólnie wykonywaliśmy plakaty i gazetki. Podsumowaniem były różnego rodzaju konkursy. W plastycznym na temat: "Jak żyć zdrowo?" zwycięstwo odnieśli i nagrody związane ze sportem otrzymali:
  • I miejsce - Maciej Gradziuk i Karolina Bielicz,
  • II miejsce - Marcin Mosorzewski i Wojciech Bielicz,
  • III miejsce - Julia Ghandilyan i Zofia Babij,
  • wyróżnienie - Nina Pawlak i Klara Lachowicz.
   Natomiast w konkursie na gazetkę klasową związaną z powyższym tematem, docenione zostały: klasa II i IV szkoły podstawowej oraz klasa III gimnazjum. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy, a wszystkich uczniów i ich rodziny zachęcamy do trzymania formy także na wakacje. Nie siedźmy przed telewizorem czy komputerem, objadając się słodyczami, ale aktywnie spędzajmy wakacyjny czas, pamiętając o zdrowym odżywianiu. Dbajmy o siebie, bo cała prawda zawiera się w słowach: "W zdrowym ciele zdrowy duch!".
   Sport i wspólne zabawy dają też mnóstwo radości oraz dobrego samopoczucia, a tego wszystkim w te wakacje życzymy.
GALERIA ICONA     Zapraszamy do galerii

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza