Rozpoczynamy nowy Rok Szkolny

Startujemy!
    Dziś 1 września, a więc zaczynamy naukę! Rozpoczęliśmy od mszy świętej w kościele parafialnym, którą sprawował Ksiądz Prałat Józef Kocoł. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do budynku szkoły, gdzie po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego powitali nowy rok szkolny. Najpierw głos zabrał Ksiądz Prałat, który powitał zebranych, a zwłaszcza pierwszoklasistów (ze szkoły podstawowej i gimnazjum) i nowych uczniów. Wyraził także wdzięczność za dotychczasową pracę oraz życzył owocnego trudu w najbliższym czasie. Po ks. Proboszczu wystąpił nowy dyrektor, Pan Dariusz Tomasz Kiraga, który po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował się w tej odpowiedzialnej roli. W krótkim słowie przedstawił nauczycieli i podał informacje organizacyjne. Na koniec uczniowie wraz z wychowawcami, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, rozeszli się do klas.
    Całej społeczności szkolnej życzymy, aby ten czas pracy stawał się czasem poznawania świata, samych siebie i bliźnich, co jest pewną drogą do odkrycia Boga. Wdzięczni Siostrze Elżbiecie Kordas za dwuletnią posługę, życzymy Panu Dyrektorowi Bożej Opieki i światła Ducha Świętego potrzebnych do kierowania naszą szkołą.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)