SPOTKANIA AUTORSKIE "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

29 września w oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli miało miejsce spotkanie z autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży - Pawłem Beręsewiczem. Wzięli w nim udział uczniowie klasy V i VI naszej szkoły. Pisarz, laureat wielu nagród literackich, w przezabawny sposób zachęcał młodych czytelników do odkrywania niezwykłego świata prozy. Opowiadał o swoich powieściach, ale także o własnym życiu. Jego twórczość literacka obejmuje książki przygodowe, często z wątkami historycznymi, kryminały dla młodzieży, przewodniki familijne, opowiadania i wiersze dla dzieci oraz leksykony i słowniki, zarówno dla tych starszych, jak i dla najmłodszych. Uczniowie słuchali jak zaczarowani, gdyż sposób nawiązania z nimi kontaktu i rozmowy był bardzo atrakcyjny, ciekawy i dostosowany do ich wieku. Po spotkaniu można było nabyć książki pisarza oraz zdobyć jego autograf.
2 października uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej będą mieli okazję spotkać się również w oddziale dziecięcym nowosolskiej biblioteki z poetką - Agnieszką Frączek. Natomiast wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w sobotnim (4.10.2014 r.) finale akcji „Z książką na walizkach - IX lubuskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” w Ogrodzie Sztuk na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli. Będą tam między innymi tacy autorzy książek, jak wspomniana już Agnieszka Frączek, a także Joanna Jagiełło, Katarzyna Ryrych, Paweł Wakuła i Grażyna Bąkiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 spektaklem pt. „Książka przed sądem”, następnie nasi uczniowie zaprezentują wspomnianych pisarzy i fragmenty ich dzieł, później odbędą się konkursy plastyczne oraz będzie możliwość zakupu książek od ich autorów. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)