FINAŁ AKCJI "Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

W sobotę, 4 października, w Ogrodzie Sztuk Miejskiej Biblioteki Publicznej miał miejsce finał akcji "Z książką na walizkach". Zaproszeni zostali na niego znani polscy pisarze: Agnieszka Frączek, Joanna Jagiełło, Katarzyna Ryrych, Paweł Wakuła i Grażyna Bąkiewicz w ramach IX lubuskich spotkań z młodymi czytelnikami. Po uroczystym powitaniu przez panią dyrektor nowosolskiej biblioteki, Elżbietę Gonet, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 zaprezentowali spektakl pt. "Książka przed sądem", ukazujący prawdziwe korzyści płynące z czytania literatury. Następnie wychowankowie naszej szkoły w zabawny sposób przedstawili przybyłych na to spotkanie autorów.
    Później aktor, Eliasz Gramont, zaprezentował fragmenty ich książek, a dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym i wygrać dzieła wspomnianych literatów lub je zakupić, porozmawiać z nimi, zdobyć autograf, bądź też zwiedzić wystawę fotograficzną zatytułowaną "Mama, książka i ja". Reasumując, sobotnie wczesne popołudnie można było spędzić bardzo przyjemnie, czując się w pełni według założeń pomysłodawców imprezy "spadkobiercą Kornela Makuszyńskiego".

Dziś: Zygmunta, Atanazego
Jutro: Marii, Marioli