Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2013 2013 02 19 15 38 08

W niedzielę 1 marca będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym mianem określa się polskich bohaterów II wojny światowej, którzy trafnie rozpoznali komunistyczne zagrożenie w powojennej Polsce i usiłowali z nim walczyć. Data obchodów upamiętnia wykonanie wyroku śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", które miało miejsce w 1951 r.

Nasze gimnazjum z tej okazji organizuje spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Odbędzie się ono na 5. i 6. godzinie lekcyjnej (11.55 - 13.35) w środę 4. marca i będzie miało formę lekcji historii. Zajęcia dla uczniów gimnazjum są obowiązkowe. Gimnazjaliści w tym dniu nie uczestniczą w lekcjach wychowania fizycznego i po spotkaniu udają się do domu. Uczniowie szkoły podstawowej mają lekcje w-f zgodnie z planem.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)