Lekcja historii najnowszej

W środę nasi gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach na temat żołnierzy wyklętych, które poprowadził pan Paweł Kopeć - pracownik nowosolskiego ZSE nr 1 oraz edukator Instytutu Pamięci Narodowej. W pierwszej części uczniowie poznali tło historyczne walki żołnierzy wyklętych, ich sylwetki oraz okoliczności zbrodniczego procesu sanitariuszki "Inki" - Danuty Siedzikównej.

Następnie odbyła się praca w grupach. Naszej młodzieży przydzielono różne zadania, np. sporządzenie CV danej postaci, sporządzenie scenariusza audycji radiowej o żołnierzach niezłomnych, zaprojektowanie strony internetowej o nich, czy napisanie listu. Z pewnością takie zajęcia przyczynią się do zachowania pamięci o bohaterach naszej historii najnowszej. A pamięć jest jest wyrazem wdzięczności i przejawem więzi między pokoleniami.

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra