I komunia święta

111kkkW niedzielę (24.05) uczniowie klasy II szkoły podstawowej po raz pierwszy przystąpili do Sakramentu Eucharystii. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. prałat Józef Kocoł. W homilii odniósł się do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, która przypadała właśnie w tym dniu, podkreślając rolę Ducha Świętego w życiu chrześcijańskim.

Uroczystość została oprawiona liturgicznie przez dzieci komunijne, rodziców oraz uczniów i nauczycieli naszej szkoły,  a także scholę parafialną. Dzieciom komunijnym życzymy, aby ich serca ożywione Duchem Świętym zawsze zwracały się ku Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Dziś: Ilzy, Stanisława, Wiktora
Jutro: Bożydara, Grzegorza
Będą żyli bezpiecznie, bo Jego władza rozciągnie się aż do krańców ziemi. A On będzie pokojem
(Mi 5,3b-4a)