"Święty to przyjaciel..."

W piątek (29.05) nasza szkoła obchodziła swoje święto patronalne - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Program dnia był bogaty. Rozpoczął się od pokazu tanecznego w wykonaniu dzieci klas I-III, które zaprezentowały poloneza i kujawiaka. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą naszej patronce. Punktem kulminacyjnym był wesoły konkurs przeprowadzony w formule parady oszustów. Nauczyciele - eksperci udzielali trzech odpowiedzi na zadane pytanie, a reprezentacje klas IV-VI i gimnazjalnych musiały wybrać jedyną właściwą odpowiedź. Pytania dotyczyły św. Urszuli oraz naszej szkoły. Rywalizację wygrała klasa II gim., II miejsce zajęła klasa V, a III ex aequo IV, I gim. i III gim.

Po tych emocjach przyszedł czas na rozkosze kulinarne pod znakiem sałatek owocowych. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała taką sałatkę. W tym roku absolutnym hitem były miski z wydrążonego arbuza. Na koniec, ponownie na świetlicy dokonano rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy słonecznik.

W kategorii klas I-III SP I. miejsce zajął Piotrek Ciesielski, II. - Bożesława Patelka, a III. - Amanda Norkiewicz. Z kolei wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyła Eliza Janus, a za nią uplasowały się siostry Weronika i Karolina Bielicz. Piękne prace wszystkich uczniów obecnie dekorują naszą świetlicę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie tego szczególnego dla naszej społeczności dnia.

Dziś: Zygmunta, Atanazego
Jutro: Marii, Marioli