Ewakuacja Szkoły

W poniedziałek (22.06) odbyła się u nas próbna ewakuacja. Według ustalonego wcześniej porządku, pospiesznie, ale bez paniki, uczniowie i pracownicy opuścili budynek i zgromadzili się na placu przy kościele. Wtedy nadjechały dwa strażackie wozy bojowe. Strażacy rozwinęli węże gaśnicze,  a następnie "uratowali" z "płomieni" dwóch uczniów, którzy w porę nie opuścili szkoły. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się sprzęt gaśniczy, hełmy, a także fantom do ćwiczenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Panowie strażacy opowiedzieli ze szczegółami (liczne pytania z publiczności) jak przebiega akcja ratownicza i w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy poszkodowanym.

Z pewnością przebyte ćwiczenia przyczynią się do większego bezpieczeństwa naszych uczniów i pracowników. Dziękujemy panu Dyrektorowi oraz panu Wieliczko za zorganizowanie tej interesującej lekcji.

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra