Koncert "Panny wyklęte"

W poniedziałek (7.03) klasa VI SP i I-III Gim wraz z wychowawcami uczestniczyły w niezwykłym koncercie - hołdzie złożonym Żołnierzom Wyklętym. Znany polski muzyk, Dariusz Malejonek, wraz ze swoim zespołem Maleo Reggae Rockers zaprosił do współpracy polskie wokalistki (Kasia Kowalska, Lilu, Marcelina, Zespół Dziewczyny, Ania Witczak). Owocem tej kooperacji stały się utwory pełne patriotycznych wątków, odnoszących się do tragicznych losów Polaków walczących z totalitaryzmami w czasie II wojny światowej. Podczas występu lider zespołu opowiadał o każdym utworze, dzięki czemu jeszcze lepiej można zrozumieć losy postaci prezentowanej w piosence. Bez przesady można nazwać to wydarzenie lekcją historii najnowszej, podanej w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla młodego pokolenia Polaków.

Dziś: Pawła, Walerii
Jutro: Rity, Donaty
Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym
(Łk 21,36)