II NOWOSOLSKI MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY

W niedzielę 15 maja po raz drugi w naszym mieście odbył się Marsz Dla Życia i Rodziny. W tym roku jego hasło - "Każde życie jest bezcenne" - głosiło afirmację dla życia ludzkiego bez względu na wiek czy stan zdrowia. Mimo momentami fatalnej pogody, po mszy w kościele św. Józefa, na trasie przemarszu pojawiło się 200-300 osób. Po radosnym przejściu ulicami naszego miasta, w Parku "Wodny Świat" odbył się piknik rodzinny, na którym nie zabrakło muzyki, śpiewu, poczęstunku, a także promocji życia. W organizację wydarzenia włączyły się osoby świeckie, duchowne oraz wspólnoty chrześcijańskie, a także nasza szkoła. Jednym z owoców marszu jest wystawa prezentowana w holu szkolnym, którą wypożyczyliśmy od Diakonii Życia Ruchu Światło - Życie. Prezentuje ona cud życia człowieka przed narodzinami.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)