NIE ZAPOMINAMY!

16 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Do obchodów tego święta zachęcili nas uczniowie i nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli. Wraz z niepełnosprawnymi kolegami nasi wolontariusze przygotowali mnóstwo kotylionów w kształcie kwiatka-niezapominajki, które w miniony poniedziałek rozdawali wszystkim zainteresowanym. Zachęcali w ten sposób do życzliwości, szacunku i pamięci o bliskich oraz osobach niepełnosprawnych, jak również do dbania o przyrodę. Miejmy nadzieję, że ta potrzeba niezapominania i niesienia pomocy będzie się przejawiała nie tylko w tym dniu.

Przykład takich działań dwa dni później dali członkowie szkolnego teatru "Dzikusy", którzy odwiedzili niepełnosprawnych rówieśników w SOSW i zaprezentowali spektakl pt. "Król Maciuś I". Inscenizacja bardzo się podobała, a dowodem na to były uśmiechy na twarzach dzieci ze szkoły specjalnej oraz gromkie brawa. W podziękowaniu zostaliśmy obdarowani pucharem i maskotką wykonaną własnoręcznie przez uczniów, którzy nas gościli. Jak co roku, zostaliśmy zaproszeni na następną taką imprezę i jak zwykle chętnie z tego skorzystamy.

Dziś: Ludwika, Piotra
Jutro: Pawła, Walerii
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie
(Mt 24,44)