Gala Konkursu o św. Janie Bosko

W piątek (3.06) miał miejsce w naszej szkole finał Powiatowego Konkursu o Świętych i Błogosławionych, którego tematem przewodnim była postać św. Jana Bosko. Organizatorem konkursu była nasza placówka,  chcemy bowiem co roku zapraszać dzieci i młodzież powiatu nowosolskiego, aby wspólnie pochylić się nad kolejnym świętym lub błogosławionym. Rywalizacja przebiegała na trzech poziomach: klasy I-III szkoły podstawowej (konkurs plastyczny), klasy IV-VI szkoły podstawowej (konkurs poetycki) oraz klasy I-III (test wiedzy). Dla dwóch pierwszych przedziałów wiekowych  odbyło się wręczenie nagród, ponieważ wyniki ogłoszono na naszej stronie wcześniej. Dzisiaj odbył się test wiedzy dla gimnazjum. Oprócz trojga uczniów z naszego gimnazjum (Weronika Bielicz, Maciej Kiraga, Bartłomiej Siborowski), udział wzięły trzy uczennice z Zespołu Szkół w Niedoradzu oraz dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Siedlisku.

Rywalizację wygrała nasza uczennica - Weronika Bielicz, drugie miejsce zajęła Martyna Bahrij z Siedliska, a trzecie miejsce  - Łukasz Chwałek, także z Siedliska. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody; najmłodsi - artykuły plastyczne, starsi - gry planszowe, a młodzież - markowy sprzęt elektroniczny i turystyczny. Wszystkim gratulujemy, opiekunom dziękujemy za zachęcenie podopiecznych i gorąco zapraszamy za rok.

Dziś: Rity, Donaty
Jutro: Mariana, Katarzyny
Nie lękaj się ich, bym cię czasem nie napełnił lękiem przed nimi
(Jr 1,17b)