Wspomnienie Sybiraków

10 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczystość patriotyczna. Uczniowie zgromadzeni na świetlicy szkolnej obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów gimnazjum, poświęcony pamięci Polaków pomordowanych przez Rosjan w Katyniu oraz deportowanych na Syberię. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Związku Sybiraków z Panią Prezes, Danutą Cygan, na czele. Sybiracy wszystkich zaskoczyli, prezentując montaż słowno - muzyczny opisujący ciężkie losy naszych rodaków w latach II wojny światowej.
      Podczas imprezy nie brakowało łez wzruszenia. Cieszymy się bardzo, że mimo różnicy wieku i odmiennych doświadczeń, udało się nawiązać porozumienie między tak odległymi dla siebie pokoleniami - Sybiraków, mających za sobą piekło wojny i komunizmu oraz uczniów, urodzonych w wolnej Polsce. Wszak Polska jest jedna i wszyscy jesteśmy Jej dziećmi.

Dziś: Marzeny, Marii, Klaudiusza
Jutro: Ludwika, Piotra